Vuçiq pyet: Çka po ndodhë me Asociacionin? – Lajmi.net
Vuçiq pyet: Çka po ndodhë me Asociacionin?
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 15:55, 18 May 2017
Kryeministri njëherit president i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se nuk ka ndërmend të shtojë asgjë për siç ka thënë deklaratat dhe ofendimet e Ramush Haradinajt, por ka thënë se Asociacioni i Komunave serbe, edhe pse është rënë dakord në Bruksel ,para katër që ende nuk është themeluar.

Sipas tij,  është e qartë se për këtë nuk ka asnjë lloj vullneti në Prishtinë,

Vuçiq njëherit ka thënë se serbët do të thirren në marrëveshjen e Brukselit, dhe se mbetet që kjo çështje të zbatohet nga të tjerët, raporton Tanjug, përcjellë Klan Kosova

Fjalët kyçe: asocicacioni, Serbia, Vucic

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Supercar Showdown