Vuçiq dhe zyrtari i Dumës ruse e shohin ‘Shqipërinë e Madhe’ si kërcënim për rajonin – Lajmi.net
Vuçiq dhe zyrtari i Dumës ruse e shohin ‘Shqipërinë e Madhe’ si kërcënim për rajonin
Autori: Lajmi.net LajmeNacionaleRajoni 16:04, 19 May 2017
Kryeministri i Serbisë, Aleksandr Vuçiq dhe kryetari i komitetit të dumes shtetërore të Rusisë për çështje ndërkombëtare, kanë zhvilluar sot një takim.

Ata kanë diskutuar për situatën në Ballkan dhe kanë shprehur shqetësimin për krijimin e ‘Shqipërisë së Madhe’, transmeton lajmi.net.

Sipas tyre, krijimi i Shqipërisë së Madhe është rrezik për stabilitetin në rajon.

Vuçiq gjithashtu ka theksuar angazhimin e Serbisë për paqe dhe stabilitet në Ballkanin Perëndimor. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Kosova, Serbia, Shqipëria e Madhe

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper