Vrasja LIVE në Facebook ditën e Pashkëve, reagon Zuckerberg – Lajmi.net
Vrasja LIVE në Facebook ditën e Pashkëve, reagon Zuckerberg
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 0:46, 19 April 2017
Mark Zuckerberg e ka pranuar që Facebook ka shumë punë për të bërë në lidhje me videot e dhunshme, pas transmetimit direkt në këtë rrjet social të vrasjes të një të moshuari të dielën e Pashkëve.

“Zemrat tona janë me familjet dhe miqtë e Robert Goodwin Sr”, tha Zuckerberg.

“Ne kemi shumë punë për të bërë, dhe do të vazhdojmë që të bëjmë gjithçka që mundemi që t’i parandalojmë tragjeditë si kjo që të mos ndodhin më”, shtoi themeluesi i Facebook në një konferencë tek F8.

Të dielën, iu deshën dy orë Facebook’ut që ta heqë videon e publikuar nga Steve Stephens, ku shfaqet duke e vrarë zotëri Godëinin, 74 vjeç, në Cleveland.

Fjalët kyçe: Facebook, vrasja live

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan