Vrasja e gazetarit, jep dorëheqjen ministri i Brendshëm i Sllovakisë – Lajmi.net
Vrasja e gazetarit, jep dorëheqjen ministri i Brendshëm i Sllovakisë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 19:41, 12 March 2018
Ministri i Brendshëm i Sllovakisë Robert Kalinak ka dhënë dorëheqjen pas protestave në Bratislavë lidhur me vrasjen e gazetarit investigativ Jan Kuciak.

“Është e rëndësishme që stabiliteti i qeverisë të ruhet, prandaj vendosa të jap dorëheqjen nga pozicionet e zëvendëskryeministrit dhe ministrit”, tha Kalinak.

Gazetari u vra rreth 3 javë më parë bashkë me gruan e tij.

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, ofroi një milion euro shpërblim për secilin që mund të ketë informacione për vrasjen e një gazetari hulumtues.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO