Vraponi shumë për seks më të mirë – Lajmi.net
Vraponi shumë për seks më të mirë
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSexShëndeti 14:14, 1 November 2017
Reduktimi i kalorive duket se përmirëson jetën seksuale, gjumin dhe humorin, ka gjetur një studim i ri i Universitetit të Louisianës.

Sipas një grupi shkenctaresh të Universitetit , ata që kanë një peshë ideale – që do të thotë se nuk janë me mbipeshë – kanë seks më të mirë, shëndet më të mirë dhe marrëdhënie më të mirë.

Ata ndermoren një studim me vëzhgimin e disa njerëzve obezë dhe me peshë ideale.

Ata që nuk ishin me mbipeshë kishin seks më të mirë, gjumë më të mirë dhe shëndet më të mirë të përgjithshëm, përderisa ata me mbipeshë ishin në humor më të keq, kishin jetë seksuale më të keqe dhe marrëdhënie më të keqe.

Këto zbulime tregojnë se kufizimi i marrjes së kalorive, apo edhe harxhimi i tyre permes sportit duhet të shihet si një mjet vital për t’i ndihmuar njerëzit të jetojnë më shëndetshëm dhe me seks më të lumtur. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO