Vonohet Peugeot 5008 – Lajmi.net
Vonohet Peugeot 5008
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:37, 14 February 2017
Shitja e SUV-it kompakt të Peugeotit, 3008, është duke shkuar por francezët kanë vendosur që të presin pak me modelin 5008.

Ky SUV i madh ishte caktuar që të shfaqet nëpër sallonet e veturave në fillim të pranverës, por Peugeot ka vendosur që ta shtyjë shfaqjen e 5008 në treg për dy apo tre muaj.

Këtë shtyrje, Peugeot, e ka bërë në mënyrë që të fitojë më shumë kohë për tërheqjen e klientëve për blerjen e 3008.

Gjatë muajit dhjetor janë shitur 9.317 Peugeot 3008 dhe aktualisht ky është modeli i katërt më i shitur në këtë kompani franceze.

Megjithatë, blerësit presin me padurim ardhjen e 5008, ndërsa Peugeot ka konfirmuar se tashmë ka pranuar rreth 60 mijë porosi.

Fjalët kyçe: Peguot 3008, Peguot 5008

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan