Volkswagen prezanton Crozz I.D (Foto) – Lajmi.net
Volkswagen prezanton Crozz I.D (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 15:31, 12 September 2017
Volkswagen prezantoi mostrën Crozz nga seria e automjeteve elektrike I.D., që shtëpia gjermane e prodhimit të automjeteve ka njoftuar prej kohësh.

Bëhet fjalë për një automjet ku ndërthuret mjeshtërisht teknologjia me tradicionalen. Gjithçka ofrohet në dy forma, që nga hapja e derës, që bëhet si me çelës, ashtu edhe me prekje përmes gjurmës së gishtërinjve.

Po ashtu edhe ndezja e automjetit mund të bëhet përmes prekjes së timonit, ose me metodën tradicionale përmes çelësit.

Crozz është e pajisur me inteligjencë artificiale, që ndihmon në drejtimin e automjetit, si dhe është në gjendje që përmes “realitetit të shtuar” të bëjë matjen e terrenit e të përcaktojë pjerrësinë, kendin e kthesave, apo lagështinë në rrugë.

Makina u prezantua në “showroom”-in e Shangait dhe Volkswagen ka si objektiv që mjetet të tilla t’i ofrojë me një çmim konkurues dhe masivizues në vitin 2020. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO