Volkswagen nuk do të prodhoj më modelin ikonë (FOTO) – Lajmi.net
Volkswagen nuk do të prodhoj më modelin ikonë (FOTO)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 19:59, 8 March 2018
Në Geneva Motor Show, Volkswagen konfirmoi se ky model nuk do të ketë më pasardhës.

Drejtori i zyrës për Hulumtim dhe Zhvillim të Volkswagen, Frank Welsch ka konfirmuar se modeli i famshëm Volkswagen Beetle nuk do të ketë më pasardhës, transmeton Express. Këtë deklaratë Welsch e bëri në panairin e automobilizmit Geneva Motor Show.

Sipas tij, ky model do të zëvendësohet me mikrobusin elektrik I.D. Buzz.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble