Vodhi në Austri, arrestohet kosovari në Kukës – Lajmi.net
Vodhi në Austri, arrestohet kosovari në Kukës
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 15:09, 17 April 2018
Një shtetas kosovar është vënë në pranga nga policia kufitare në Kukës me qëllim ekstradimin e tij drejt Austrisë.
Mësohet se në pranga është vënë shtetasi Adriatik Shala, 30 vjeç, banues në Gjakovë,

Sipas policisë, gjatë përpunimit të dokumentacionit ky shtetas rezultoi person në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Viena, Austri.

Urdhër kërkimi ndërkombëtar është lëshuar nga Austria për veprat penale “Vjedhje në rrethana rënduese” dhe “Kërcënim i rrezikshëm”.

Fjalët kyçe: Austri, Kosovari, Kukës

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper