Vjosa Osmani merr ftesë nga Senati Amerikan – Lajmi.net
Vjosa Osmani merr ftesë nga Senati Amerikan
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:07, 7 December 2017
Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani po merr pjesë në Forumin Parlamentar me ftesën e kongresit amerikan.

Ajo atje do të diskutoj për qështje të sigurisë ndërkombëtare dhe rolin e parlamenteve në këtë fushë.

Ky është postimi i saj në Facebook :

”E ftuar nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, sot do të përfaqësoj Republikën e Kosovës në Forumin Parlamentar ku do të diskutohen çështje të rëndësishme të sigurisë ndërkombëtare si dhe roli i parlamenteve për të ngritur bashkëpunimin në këtë fushë. Kosova është ftuar për herë të parë në këtë forum që mbahet në Washington”. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Vjosa Osmani

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion
  • Play Zombie Big Trouble