Vjen reagimi i parë nga Serbia, ia kanë frikën Zvicrës shkaku i shqiptarëve – Lajmi.net
Vjen reagimi i parë nga Serbia, ia kanë frikën Zvicrës shkaku i shqiptarëve
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 18:51, 1 December 2017
Ish futbollisti serb i Crvena Zvezdas e disa skuadrave të tjera evropiane, Nikola Lazetic, është deklaruar i pakënaqur me shortin e Kupës së Botës.

Futbollisti i lindur në Mitrovicë, ka thënë se nuk ndarë i kënaqur që në grup me Serbinë do të jetë edhe Zvicra, që në skuadër ka disa shqiptarë.

Shorti i hedhur në Moskë ka vendosur Serbinë në grupin E, së bashku me Brazilin, Zvicrën e Kosta Rikën.

“Më vjen keq që ne do të përballemi me Zvicrën sepse ata kanë shumë shqiptarë që luajnë aty, dhe do të jetë vështirë për neve serbëve që të luajmë kundër atyre, por shpresoj se ne do të fitojmë”, ka deklaruar Lazetic për ‘B92’, përcjell lajmi.net./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO