Virusi vdekjeprurës ‘Machupo’ buron nga brejtësit e infektuar – Lajmi.net
Virusi vdekjeprurës ‘Machupo’ buron nga brejtësit e infektuar
Autori: Lajmi.net LajmeLifestyleShëndeti 21:07, 11 January 2018
'Machupo' është virusi i cili ka kontaminuar paracetamolin P/500.

Paracetamoli që vjen me këtë virus është i bardhë dhe me shumë shkëlqim, transmeton lajmi.net

Virusi Machupo vjen si burim nga përshtyma, urina dhe fekalet e  brejtësve të infektuar. P/500 është i kontaminuar me patogjen, duke paraqitur një rrezik të madh të infeksioneve.

Konsiderohet si një nga viruset më të rrezikshme në botë, me një shkallë të lartë të vdekshmërisë.

Prandaj, keni kujdes gjatë blerjes së paracetamolëve. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO