Videoja “Ne të duam Macciato,” shpërblehet e para në Europë (Video) – Lajmi.net
Videoja “Ne të duam Macciato,” shpërblehet e para në Europë (Video)
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteLajmeNacionale 18:45, 7 March 2017
Grupi i të rinjve kosovarë, 'Young activists of Kosova' ka fituar çmimin e parë në Europë për videon "Ne të duam Macciato."

Young Artivists of Kosova me videon e realizuar në bashkëpunim me Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka fituar çmimin ”Acting Assistant Secretary for Europe’s Best Valentine’s Day Video.”

Kjo video u realizua për Ditën e të Dashuruarve dhe pjesë e saj ishte edhe ambasadori Greg Delawie i cili shfaqi dashurinë e tij ndaj kafesë makiato e cila  përgatitet në Kosovë.

“Jemi ma shumë se të privilegjum që kemi pas mundësinë me qenë pjesë e ksaj video t’mrekullueshme, e tash që e kemi fitu këtë çmim,” ka theksuar Aida Ramaxhiku, pjesëtare e videos, në rrjetin social facebook. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Europë, ne te duam makiato, video

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3