Videoja e re droning tregon kampusin e Apple përpara ngjarjes së iPhone (Video) – Lajmi.net
Videoja e re droning tregon kampusin e Apple përpara ngjarjes së iPhone (Video)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 12:06, 7 September 2017
Pikërisht një javë para paraqitjes së iPhone-ve të reja, një video e re me drone jep informacion në kampusin e ri të Apple.

Në një video të re të pilotit të droni Duncan Sinfield, do të merrni njohuri më të hollësishme në hollin e ndërtesës së ngritur për nder të bashkëvendësit të ndjerë të Apple, Steve Jobs. Ndërtimi i xhamit të të ashtuquajturit Teatri Steve Jobs është i mbushur me njerëz në video, transmeton lajmi.net.

Puna e fundit e ndërtimit

Përgatitjet për ngjarjen e ardhshme speciale Apple më 12 shtator duket se nuk janë ende të plota. CEO i Apple, Tim Cook, do të prezantojë tre modele të reja iPhone këtë mbrëmje, shumë zëra janë mbledhur rreth tyre. Është e sigurt se kjo ndodh në zemrën e ndërtesës, në auditorin nëntokësor. Kjo ofron hapësirë ​​për deri në 1.000 njerëz dhe gjithashtu do të përdoret për prezantime të reja të ardhshme.

Është hera e parë që një ngjarje e këtij lloji zhvillohet në kampusin e ri të Apple të dizajnuar nga projektuesi kryesor i Apple Jony Ive. Kostot e ndërtimit llogariten të jenë pesë miliardë dollarë dhe përfundimisht të strehohen 12,000 punonjës. Në kanalin YouTube të Duncan Sinfield, zhvillimi i projektit në shkallë të gjerë që nga viti 2015 mund të gjurmohet nga perspektiva e zogjve dhe krahasimi, siç ishte rasti, për shembull, në qershor. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO