Videoja e cila do t’ju bëjë ta lini duhanin: Si duken mushkëritë e shëndetshme vetëm pas 20 cigareve (Video) – Lajmi.net
Videoja e cila do t’ju bëjë ta lini duhanin: Si duken mushkëritë e shëndetshme vetëm pas 20 cigareve (Video)
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 12:54, 8 August 2017
Se konsumimi i duhanit është shprehi e dëmshme për shëndetin, kjo është dëshmuar nga plot ekspertë botërorë të kësaj fushe.

Konsumimi i duhanit është ndër shkaktarët kryesor të kancerit në mushkëri, të pikës në tru, të dëmtimit të shëndetit oral, etj.

Por, për të dëshmuar se një cigare mund ta zvogëlojë jetëgjatësinë tuaj për rreth 11 minuta, disa ekspertë kanë krijuar një eksperiment me mushkëri të njeriut dhe e kanë incizuar efektin që duhani e shkakton te mushkëritë e shëndetshme.

Telegrafi më poshtë jua sjellë këtë video, ku mund ta shihni qartë efektin në fjalë, dhe shpresojmë se kjo video do t’ju ndihmojë ta lini duhanin!

Fjalët kyçe: Cigare, Trup

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball