Vettel triumfon në Monako – Lajmi.net
Vettel triumfon në Monako
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 16:06, 28 May 2017
Sebastian Vettel fitoi Çmimin e Madh të Monakos dhe forcoi pozitat e tij në krye të klasifikimit për pilotë në Botërorin e Formulës 1.

Piloti gjerman i Ferrarit la pas shokun e tij të skuadrës, Kimi Raikkonen dhe pilotin e Red Bullit, Daniel Ricciardo.

Ferrari kishte që nga viti 2010 (Çmimi i Madh i Gjermanisë) që nuk përfundonte një garë në vend të parë dhe të dytë, ndërsa suksesi në Monako i mungonte skuadrës italiane që nga viti 2001, me Michael Schumacher.

Vetëm në vend të shtatë Lewis Hamilton, i cili e sheh veten tashmë 25 pikë pas Vettelit.

Fjalët kyçe: Formula 1, Sebastian Vettel

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Pro Kicker Frenzy