Vettel e fiton garën e Bahrejnit – Lajmi.net
Vettel e fiton garën e Bahrejnit
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 18:54, 8 April 2018
Teksa e nisi me këmbën e mbarë sezonin e ri në Çmimin e Madh të Australisë, gjermani i Ferrarit, Sebastian Vettel bëri të njëjtën gjë edhe në Bahrein.

Katër herë kampioni i botës i la të gjithë pas edhe në Çmimin e Madh të Bahreinit. U nis i pari dhe e mbylli në të njëjtën vend këtë garë.

Menjëherë pas tij u rendit piloti i Mercedes Valtteri Bottas, por këtë herë distanca me vendin e dytë ishte shumë e ngushtë, madje pati duel deri në kthesën e fundit për vendin e parë.

Kampioni në fuqi i Formula 1, britaniku Hamilton e mbylli garën e dytë të këtij sezoni në vendin e tretë edhe pse u nis vetëm nga vendi i nëntë./Top Channel/

Fjalët kyçe: Formula 1, Sebastian Vettel

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play 8 Ball Pool