Vetëvendosje u dënua me 5 mijë euro, por prapë s’i liron hapësirat e uzurpuara – Lajmi.net
Vetëvendosje u dënua me 5 mijë euro, por prapë s’i liron hapësirat e uzurpuara
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 13:24, 12 October 2017
Lëvizja Vetëvendosje nuk i ka larguar kioskat e bardha në shesh dhe në disa pjesë të tjera të qytetit, edhe pse për këtë u gjobit me 5.100 euro.

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa e ka pranuar si të bazuar ankesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kioskat e VV-së me të cilat subjekti i Shpend Ahmetit po uzurpon hapësirën publike.

LVV gjatë fushatës së saj në kryeqytet, ka vendosur kioska në shesh, në trotuare, para New Born-it dhe në disa lagje të Prishtinës. Për këtë ajo u dënua me 5.100 euro.

Por, Vetëvendosje nuk e ka marrë parasysh dënimin nga PZAP dhe kioskat e kësaj partie edhe më tutje po zënë hapësirat publike. /Express/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO