Vetëm tri skuadra kanë shënuar mbi 100 gola në ligat kryesore (FOTO) – Lajmi.net
Vetëm tri skuadra kanë shënuar mbi 100 gola në ligat kryesore (FOTO)
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliLiga e KampionëvePremier LeagueSerie ASport 18:09, 19 May 2017
Pesë ligat kryesore të futbollit në Evropë, kanë hyrë në fazën finale.

Në pesë ligat evropiane, deri më tani vetëm tre skuadra kanë arritur të shënojnë nga 100 e më tepër gola.

Real Madrid, Barcelona dhe Monaco, janë të vetmet skuadra që kanë shënuar mbi 100 gola këtë edicion.

Barcelona prinë me 112 gola, ndërsa Reali dhe Monaco kanë shënuar nga 104 gola./Lajmi.net/

Barcelona 112 gola

Monaco 104 gola

Real Madrid 104 gola

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO