Vetëm sot, Prokuroria e Pejës ngriti 21 aktakuza – Lajmi.net
Vetëm sot, Prokuroria e Pejës ngriti 21 aktakuza
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 18:49, 7 December 2018
Prokuroria në Pejë, vetëm gjatë ditës së sotme ka ngritur gjithësej 21 aktakuza për vepra të ndryshme penale.

Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për media nga Prokuroria Themelore e Pejës, raporton lajmi.net.

“Prokuroria Themelore e Pejës, gjatë së premte, ka ngritur gjithsej 21 (njëzet e një) aktakuza për vepra të ndryshme penale të parapara me Kodin Penal të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Përveç 21 aktakuzave, gjatë ditës së sotme, nga prokurorët e kësaj prokurorie, janë bërë 4 (katër) kërkesa për caktimin e paraburgimit ndaj katër të pandehurve.

Gjithashtu, gjatë kësaj dite janë nxjerrë 9 (nëntë) aktvendime për fillimin e hetimeve ndaj disa të pandehurve për vepra të ndryshme penale.

“, Prokuroria Themelore e Pejës mbetet e përkushtuar për luftimin e kriminalitetit, dhe në këtë drejtim, kërkojmë edhe ndihmën e të gjithë atyre që kanë njohuri për kreysit e veprave penale”, thuhet në njoftim. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO