Vetëm kjo pjesë e Mercedesit kushton 70,000 euro – Lajmi.net
Vetëm kjo pjesë e Mercedesit kushton 70,000 euro
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 23:56, 8 October 2017
Një rregull i përgjithshëm për të gjitha veturat është se çmimi i pjesëve individuale është më i lartë se vetura në tërësi.

Kjo është njëra nga arsyet kryesore pse hajdutët që vjedhin veturat i marrin ato për pjesë, ku me pjesët e mbledhura mbledhin një shumë të madhe parash.

Le të kthemi në kohë kur Mercedes dhe McLaren bashkuan forcat për të krijuar super-veturën e quajtur McLaren SLR.

Në tregun e veturave të përdorura, një SLR në gjendje të mirë dhe me kilometrazh më të ulët shkon rreth 300,000 euro, kështuqë është e natyrshme e natyrshme që kosto për mbajtur këtë veturë është mjaft i lartë. Por, çfarë sa i përket pjesëve të zëvendësimit?

Kësaj veture nëse vie puna t’i ndërrohet kofano ( hauba ) nevojiten 70,000 euro për ta blerë të re.

Në videon e mëposhtme mund të shikoni rreth kësaj kofano mistike dhe çmimin e lartë që duhet paguar për të, shifër kjo me të cilën mund ta blesh një veturë të re Dodge Challenger Hellcat. /IndeksOnline/

Fjalët kyçe: Mercedes

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bike Rivals