Vetëm 1 në 100 njerëz e gjen imazhin e dytë në këtë foto, a je ti një nga ata? – Lajmi.net
Vetëm 1 në 100 njerëz e gjen imazhin e dytë në këtë foto, a je ti një nga ata?
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 15:26, 13 August 2017
Testet e inteligjencës janë ata që nxjerrin në pah zgjuarsinë e njerëzve. Shumica prej tyre përfshijnë gjetjen e formulave të caktuara apo datave historike.

Por testi që ka qarkulluar së fundmi në internet kërkon vetëm të përqendroheni në një foto dhe të  gjeni çfarë fshihet brenda saj.

Iluzionet optike dhe enigmat e kësaj natyre kanë tërhequr gjithmonë vëmendjen e njerëzve dhe shpeshherë janë përdorur në eksperimente psikologjike si një trajtim efektiv për të zbuluar të pandërgjegjshmen.

Në rast se nuk e gjeni dot shikoni foton e dytë dhe aty do e zbuloni se çfarë fshihet.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO