Veset që vrasin jetën në çift dhe çojnë drejt ndarjes – Lajmi.net
Veset që vrasin jetën në çift dhe çojnë drejt ndarjes
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 13:00, 14 September 2017
Askush nuk e di se sa do të zgjasë një lidhje, por ka disa shenja që tregojnë nëse ju do të jetoni të lumtur përgjithmonë apo marrëdhënia juaj është drejt ndarjes përfundimtare.

Psikologët, të cilët kanë studiuar marrëdhëniet e çifteve për vite me radhë, kanë arritur në përfundimin se pse ndahen njerëzit. Sipas studimeve 4 janë faktorët apo zakonet e çifteve që i çojnë ato drejt ndarjes edhe kur kanë disa vite martesë mbi supe.

1-Kritikat: Të gjithë partnerët ankohen për njëri-tjetrin që nga punët e deri tek ardhja vonë në shtëpi. Po,r kur njëri prej tyre kritikon vazhdimisht personalitetin e partnerit, godet qëndrueshmërinë e lidhjes. Kritikat e shpeshta sidomos ato që lidhen me personalitetin janë të dëmshme në një marrëdhënie.

2-Mospërfillja: Mospërfillja është shkaku i kryesor i divorceve. Përbuzja, mospërfillja, sarkazma, rrotullimi i syve, imitimi e bëjnë partnerin të ndihet i pavlefshëm në lidhje.

3-Vetëmbrojta: Kur dikush në mënyrë të vazhdueshme justikon gabimet dhe nuk merr përgjegjësi kjo sinjalizon fundin e një lidhje.

4-Kundërshtimi: Kur dikush ndërpret të gjitha mënyrat e komunikimit me partnerin, kjo nuk është një shenjë e mirë. Kundërshtimi është një rezultat i kritikave të zgjatura, përbuzjeve dhe mbrojtje të vazhdueshme. Në këtë pikë partneri nuk bën më asnjë përpjekje për të çuar përpara lidhjen. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Çifti, Veset

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3