Veset e pazakonta të Rita Orës, Era Istrefit, Amit e Beatrix Ramosajt (Foto) – Lajmi.net
Veset e pazakonta të Rita Orës, Era Istrefit, Amit e Beatrix Ramosajt (Foto)
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 17:32, 18 June 2017
Jemi mësuar që gjithmonë t’i dëgjojmë duke na shpalosur vlerat e tyre, pikat e forta dhe virtytet. Gjithmonë me një pjesëmarrje të kuruar dhe të paraqitshëm nëpër panelet ku janë ftuar.

Por, personazhet e showbizit shqiptar, jashtë ekranit, janë që të gjithë njerëz normal si ne. Edhe ata janë si ne, me të mirat e të këqijat e tyre. E vërtetë që janë artistë e politikanë të njohur të skenës dhe ekranit, po a do t’ju pëlqente të dinit diçka më tepër për ta? T’i njihnit ndryshe, jashtë petkut te profesionit të tyre?

Ne kemi zgjedhur t’ju sjellim sot veset e personazheve shqiptarë. Po, edhe ata kanë vese. Disa i pranojnë hapur, ndërsa disa prej tyre kanë mundur t’i kapërcejnë ato e t’i lënë pas. Cilët janë disa prej vipave që i kanë rrëfyer veset e tyre?

Amarda Toska

Ajo ka një ves të keq, të cilin nuk ia durojnë dot as familjarët e vet. Ami ka zakon që të tërheqë flokët shumë shpesh, ndoshta nga stresi, edhe pse familjarët ia kanë vënë në dukje se nuk u pëlqen ky veprim i përsëritur i saj. Madje edhe bashkëshorti i saj Ermali i ka thënë moderatores se kur flet në telefon, me dorën tjetër tërheq flokët. Ish-balerina ka edhe një ves tjetër, ajo e humbet shpejt durimin.

Era Istrefi

Looking at my next chapter in life like 🏁

A post shared by Era Istrefi (@strefie) on

Edhe këngëtarja e suksesshme kosovare Era istrefi e cila po shijon suksesin e ‘Redrum’ duket se na paska një ves të keq. Në shumë foto të sajat vihet re gjuha jashtë. Bën vetë Era, apo e ‘harron’ padashje? Ky detaj nuk u ka shpëtuar pa vënë re as fansave të këngëtares të cilëve u është dukur ky gjest i saj si tepër provokues.

Rita Ora

Këngëtarja e cila kryeson prej javësh në Britaninë e Madhe me hitin e fundit ‘Your Song’, Rita Ora është shprehur se nuk ngjitet në skenë pa pirë alkool. Përpara performancave ajo preferon të ketë me vete një shishe Jack, çaj dhe limonatë me xhenxhefil. ‘Dua të fokusohem vetëm tek whiskey dhe çaji im’- ka thënë këngëtarja përpara se të dalë në skenë.

Beatrix Ramosaj

Kam qene ajo vajza qe kam pire 2 paketa cigare ne dite, kishte raste dhe me shume. 😰 Secili nga ne ne periudha te ndryshme dhe sidomos ne moshen e adoleshences e kemi provuar cigaren, disa e kane lene me kaq dhe disa te tjere fatkeqsisht une ne kete rast e vazhdova per nje kohe te gjate.. 💀 E pija mceftas mamit edhe babit dhe gjithmone mundohesha te gjeja nje arsye per te dalur nga shtepia qe te kisha mundesi ta pija te pakten ate paketen qe me kishte mbetur. 😖 Shume here me ka kapur mami paketa dhe gjithashtu kam henger 1 shuplak qe do ta mbaj mend tere jeten, dhe sinqerisht kam meritu me shume se 1. 😅 Nuk arrija te kuptoja se sa shume po me demtonte shendetin, dhe mbi te gjitha dhuraten time me te shtrenjte qe me ka dhuruar Zoti "Zerin". 😫🔫 Cdo dite po kaloja limitet, zgjohesha me mendje me pi kafe; cigare. Edhe njerezit qe rrinin me mua ndikoheshin keq nga ana ime duke me pare mua qe pija shume, edhe ata pinin njesoj si une. 😓 Para 15 diteve po diskutonim per cigaren ne tavoline me kusheririn tim Metin ( nuk eshte duhan pires ) dhe Ervin te dashurin tim, kisha kohe qe e mendoja ta leja por thjesht nuk dija se si.. Duke folur ju thash te dyve une neser do ta lej cigaren 😌, dhe ata qeshen sepse duke me pare se sa shume pija ju dukej e pamundur dhe mbi te gjitha as mua vete sme besohej 😕, thash sonte do pi sa te mundem dhe kur te zgjohem neser nuk do ta pi me 😏. Dhe ashtu ndodhi, dy ditet e para kam patur shume veshtiresi me gjumin, trupi im nuk ishte mesuar pa nikotine dhe e kam perjetuar shume keq, ka patur dite qe isha shume nevrike dhe filloja qaja nga sikleti😿, pastaj zoti me solli disa situata shume te veshtira, nje nga rastet ishte qe kisha mamin ne spital 🤕(Tani eshte me mire faleminderit Zotit) ne kete rast une ne te shkuaren do kisha pire dy paketa, por jo nuk e ndeza kurr me, dhe pjesa me e mire e gjithe kesaj ishte reagimi i mamit, vllait , komplet familjes duke me thene bravo Trixa, cfar karakteri, bravo sa e forte etj ❤️🙏🏻 Edhe Ervi gjithashtu sot ben 1 jave qe nuk pi me cigare, uroj shume te mos e ndezi me kurr! ❤️🙏🏻 E di, e di qe eshte shume e veshtire per secilin nga ju 😞 por une tani po e shikoj se cfar i kam bere vetes ⤵️

A post shared by BEATRIX 🎤 (@beatrixramosaj) on

Edhe Trixa ka pasur një ves të cilin nuk e ka më. Ajo ka hequr dorë prej kohësh nga vesi i dëmshëm i duhanpirjes. Këngëtarja ndihet krenare që ka mundur ta lërë mënjanë këtë ves. Tani ajo shprehet se ndihet më mirë në frymëmarrje e në të shijuarin e ushqimeve.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bubble Trouble
  • Play Rock Wheels