Veseli: Nuk do të lejojmë bllokadën, institucionet formohen shumë shpejt – Lajmi.net
Veseli: Nuk do të lejojmë bllokadën, institucionet formohen shumë shpejt
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 20:04, 12 August 2017
Kryetari i PDK-së Kadri Veseli thotë se brenda 10 ditësh do të formohen institucionet e reja të vendit.

Tha se zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit nuk ka të bëjë me asgjë tjetër përveç se me atë të bllokadës institucionale, ka shtuar Veseli.

“Nuk ka farë të bëjë me çështjen e kryetarit të Kuvendit. Kjo tani më është dëshmuar. Ka të bëjë më tepër me një mentalitet bllokade i cili fatkeqësisht nga disa akterë poltik ka filluar që nga viti 2014. Nuk do ta lejojmë bllokadën, nuk do t’i nënshtrohemi asnjë presioni”, tha Veseli për televizionin Besa.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO