Veseli: Me miratimin e ligjeve të ERA-s, bëmë një hap tutje drejt integrimit në BE – Lajmi.net
Veseli: Me miratimin e ligjeve të ERA-s, bëmë një hap tutje drejt integrimit në BE
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:05, 30 March 2018
Kadri Veseli
Kuvendi i Kosovës sot miratoi të gjitha projektligjet e mbetura që ndërlidhen me Agjendën për Reformë Evropiane (ERA) dhe Raportin për Vendin.

“Me këtë, kemi bërë edhe një hap më tutje në procesin e integrimit në BE dhe liberalizimin e vizave. Falënderoj të gjithë deputetët për punën e sotme. Shpresoj që ky ritëm të na përcjellë edhe në vazhdim, sepse ka ende shumë projektligje me rëndësi për jetën e qytetarëve”, thënë kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO