Vendim i madh i FFK-së për futbollin e femrave – Lajmi.net
Vendim i madh i FFK-së për futbollin e femrave
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 15:57, 8 May 2017
Anëtarja e KE të FFK-së dhe kryetare e Komisionit për futbollin e femrave, Vjollcë Krasniqi, pati sot një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave.

Përmes një njoftimi nga FFK bëhet e ditur se me këtë rast u bisedua për hapat zhvillimor të futbollit të femrave.

Në këtë takim znj. Krasniqi u foli përfaqësuesve të klubeve për nevojën e forcimit të rritjes së organizimit, zhvillimin e futbollit dhe jo vetëm me ekipin e parë, por të mendohet edhe për fillimin e garave për grup-moshën 16 vjeç, si një parakusht, por edhe bazë, që do ta ndihmonte shumë skuadrën e parë.

Në këtë drejtim, kryetarja Vjollcë Krasniqi i njoftoi klubet se FFK-ja do të ndajë nga 2 mijë euro për secilin klub, që kapin shumën prej 20 mijë eurove, ndërsa të gjitha ato klube që do të jenë të gatshme që nga kampionati i ardhshëm të nisin me grup-moshën 16 vjeç, do të ndihmohen me mjete shtesë.

Përfaqësueset e klubeve premtuan se do të angazhohen maksimalisht që nga kampionati i ardhshëm të fillohet me Ligë të U-16, ndërkaq FFK-ja do të vazhdojë të mbështesë klubet e femrave me të gjitha mundësitë, thuhet në njoftim.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: FFK

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals