Vendet që nuk do të kenë energji elektrike – Lajmi.net
Vendet që nuk do të kenë energji elektrike
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 17:44, 5 July 2017
Energjia elektrike
Energjia elektrike
Sërish paralajmërohen reduktime, ndërprerje e mospasje rryme në disa vende të Kosovës.

Këtë e bën me dije KEDS përmes një kumtese për media.

Sipas kumtesës, rrymë nuk do të ketë në këto vende:

1.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Badovc do të ndërpritet:

· Dalja 10kV Mramor-Slivovë (Kodi: 10014001) prej orës 10:00 deri në orën 15:30

Pa energji elektrike do të mbesin: Mramori, Slivova, Brusi, Busia, Zllasha, Viti e Marecit dhe Mareci.

2.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Mazgiti do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Breznica (Kodi: 15019009) prej orës 10:00 deri në orën 15:30

Pa energji elektrike do të mbesin: Breznica, Kozarica dhe Barileva.

3.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Prishtina 2 do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Ipko (Kodi:10010012) prej orës 13:00 deri në orën 14:00

Pa energji elektrike do të mbesë: Ipko.

4.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Prishtina 2 do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Lesna (Kodi:10010006) prej orës 11:00 deri në orën 12:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Banesat e Llesnës.

5.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Prishtina 2 do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Ekspluzivi (Kodi:10010014) prej orës 12:00 deri në orën 13:00

Pa me energji elektrike do të mbesin: Banesat e Ekskuzivit.

1.

Më 06.07.2017 në NS 35/10 kV Mazgiti do të ndërpritet:

· Dalja 10/0.4 kV Lagja Fanaj (Kodi:15019002208) prej orës 11:00 deri në orën 13:00

Pa energji elektrike do të mbesë: Lagjja Fanaj

Ferizaj

1.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Ferizaj 2 do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Varoshi (Kodi: 40042005) prej orës 09:30 deri në orën 16:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Varoshi, Gërlica, Komogllava, Rakaj dhe bizniset private.

2.

Më 07.07.2017 në NS 110/35/10 kV Bibaj do të ndërpritet:

· Dalja 10kV Komogllava (Kodi:40000009) prej orës 15:00 deri në orën 18:00 .

Pa energji elektrike do të mbesin: Komobllava, Shkolla Gerlic.

Pejë

1.

Më 07.07.2017 në NS 110/10kV Istogu do të shkyçet:

Dalja 10 kV Dubrava -Rakoshi (Kodi: 54000006) prej orës 10:00 deri në orën 14:00.

Pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Dubravë, Kovragë, Serbobran, Llukac i thatë, Veriq, Kërrninë, Padalishtë, Shushicë, Rakosh, Uqë, Suhogerll dhe Cerkolez.

2.

Më 07.07.2017 në NS 110/10kV Deçan do të ndërpritet:

10 kV Lluka (Kodi: 53000009) prej orës 11:00 deri në orën 12:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Loxha Qerhane, Loxha 3, Loxha 2, Graboc, Loxha1, Loxha e reja, Elezaj Raushiq, Raushiq Ademajt, Strellci I Ulët, Raushiq xhamija, Raushiqi ri, Raushiq, Molika, Gazmend Shabanaj, Zagerma, Lubeniq, Strellci Ulët, Lufajt, Sali Likaj, Raushiq Mahalla, Likaj dhe Raushiq Kulla.

3.

Me 07.07.2017 në NS 110/10 kV Deçani do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV ARC (Kodi: 53000010) prej orës 12:00 deri në ora 13:00

Pa energji elektrike do të mbesin: ARC-ja, Policia, Gurëthyesi dhe Qyteti i Deçanit.

Gjilan

1.

Më 07.07.2017 në NS 110/10 kV Kamenica do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Strezofci (Kodi:62000005) prej orës 11:00 deri në orën 15:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Kamenica (T.S.P.Bazeni, Lagja Qamëria, Ujësjellsi, Kollarët, Malësia), Moqari i Ulët, Reqani, Hajnoci, Meshina, Bugjenica, Strezoci, Kosovica, Carevci, Bushinca, Tirinca, Krileva, Leshtari, Boleci, Vaganeshi, Kremenata dhe Rahovica.

2.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Gjilan III do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Fabrika e Baterive I (Kodi:60062001) prej orës 11:00 deri në orën 11:30

Pa energji elektrike do të mbesë: Fabrika e Baterive.

3.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Gjilan III do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Përlepnica (Kodi: 60062002) prej orës 11:30 deri në orën 12:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Prelepnica (Progres, Tafa, Pro Eng, Remi, Kosova Komerc, Kafana Bunar, Evropa, Sera), T.S. Privat Kmetovaci (Kabi, Planeti, Gurëthyesi), T.S Repetitor – Zeleni Vrh, Kmetovci, Prelepnica, Kosaca dhe Silova – Muhaxheri.

4.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Gjilan III do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Shillova (Kodi: 60062003) prej orës 12:00 deri në orën 12:30

Pa energji elektrike do të mbesin: rr. Xhorxh Uashington,TS-63-Frigoriferi-TS117-Shillova-TS-118-Shillova.

5.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Gjilan III do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Lp Industrial (Kodi: 60062004) prej orës 12:30 deri në orën 13:00

Pa energji elektrike do të mbesin: rr.Bujanovcit: TS-54-MB Gzimi,TS-55-Ahmeti, TS-56-MB-Agro-Hemerci, TS-64-TS-Privat-Xhevat Bunjaku, TS-101-Tafa Petroll-TS-102- Pro.Eng.Com.TS.104- Remi Petroll-TS.105-Kosova Comerc, Xhelali}.TS.107-Evropa.TS-123.Mb.Progresi.TS-143-TS.Muja.1-Bunari.TS-145-TS-Alushi.TS-146-TS-Kroni.

6.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Gjilan III do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Çeliku (Kodi: 60062005) prej orës 13:00 deri në orën 13:30

Pa energji elektrike do të mbesin: Gjykata, Prokuroria, Agmia dhe Çeliku.

7.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Gjilan III do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Qendra (Kodi: 60062007) prej orës 13:30 deri në orën 14:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Gjilan (Komuna, rruga e Prishtinës – Varosh).

8.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Gjilan III do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Ujësjellsi (Kodi: 60062010) prej orës 14:00 deri në orën 14:30

Pa energji elektrike do të mbesë: Ujësjellësi.

9.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Gjilan III do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Parku I Makinave (Kodi: 60062011) prej orës 14:30 deri në orën 15:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Rr:Bujanovcit:TS-440-Ukraincat.TS-22-Ideali-1.Rr:Bujanovcit.TS-427-Morava E Binqes-Rr:xhorgj-Vashiktoni.TS-23-28-Netori Xhorgj Vashiktoni.TS-21-Lepa Brena.rr:abdulla Tahiri.TS-5-TMK-ja Rr:Adem-jashari.TS-428-Kazerma-Rr:Abdulla Tahiri.

10.

Me 07.07.2017 në NS 35/10 kV Gjilani lll do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Thertorja (Kodi:60062012) prej orës 15:00 deri në orën 15:30

Pa energji elektrike do të mbesin: Fani, Therrtorja, Fludi, TMK-ja, Stacioni i pompave Velekincë, Resti dhe Laza.

Gjakovë

1.

Më 07.07.2017 në NS TS 35/10 kV Xërxa do të ndërpritet:

Dalja 10 kV Fortesa (Kodi 82081009) prej orës 09:00 deri në orën 13:00

Pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Bellacërk dhe Sopniq.

Prizren

1.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Prizereni lV do të ndërpritet:

· Dalja 10 kV Zjarrfikësat (Kodi:30033011) prej orës 11:00 deri në orën 12:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Zjarrfikëst.

2.

Më 07.07.2017 në NS 35/10 kV Prizereni lV do të ndërprehët:

· Dalja 10 kV Moteli Prizeren (Kodi:30033013) prej orës 12:00 deri në orën 13:00

Pa energji elektrike do të mbesë: Motel Prizreni.

Mitrovicë

1.

Më 10,11.07.2017 në NS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehët:

· Dalja 10 kV Maxhunaj (Kodi:73000011) prej orës 08:00 deri në orën 11:00 dhe prej orës 14:00 deri në orën 17:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Dumnica, Samadrexha, Cicilia, Sllakovci, Ropica, Vilanci dhe një pjesë e fshatit Maxhunaj.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO