Veliaj: Në Tiranë janë hapur 190 shkolla. Do të mbyllet çështja e arsimit me dy turne – Lajmi.net
Veliaj: Në Tiranë janë hapur 190 shkolla. Do të mbyllet çështja e arsimit me dy turne
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 10:34, 11 September 2017
Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, vizitoi shkollën "Hasan Tahsini" me rastin e nisjes së vitit të ri shkollor.

Kryebashkiaku deklaroi se sot, në të gjithë Tiranën, janë hapur 190 shkolla dhe së shpejti do të mbyllet përfundimisht çështja e arsimit me dy turne në kryeqytet.

Veliaj shtoi se “do të bëjmë gjithçka që kemi në dorë për infrastrukturën”.

E pranishme në shkollën “Hasan Tahsini” ishte edhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, e cila theksoi se do të vazhdohet “me projektin e kthimit të shkollave në qendra komunitare”. /TopChannel/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO