Vdes parashutisti pasi humbi kontrollin në bjeshkët e Istogut – Lajmi.net
Vdes parashutisti pasi humbi kontrollin në bjeshkët e Istogut
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 16:49, 10 June 2018
Një burrë i moshës 58 vjeçare ka ndërruar jetë pasdite në Istog.

Bëhet fjalë për një parashutist i cili ka humbur kontrollin mbi parashutën dhe ka mbetur i varur në lisa.

“Rreth orës 13:30 policia ka marrë një informatë për një person të lënduar në Livadhet e Kabashit në Istog. Bëhet fjalë për një person i lindur rreth vitit 1960, që ka mbetur i varur në një lis”, ka thënë për klankosova.tv zëdhënësi i policisë në Pejë, Driton Rugova.

“Ekipi mjekësorë në vendin e ngjarjes ka konstatuar se personi është pa shenja jete”.

“Sipas dyshimeve të para duket se i ndjeri ka humbur kontrollin e parashutës dhe është përplasur për drunjve”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO