Vdes ish-presidenti i Fox News, Roger Ailes – Lajmi.net
Vdes ish-presidenti i Fox News, Roger Ailes
Autori: Lajmi.net Bota 17:40, 18 May 2017
Ish-presidenti i Fox News, Roger Ailes ka vdekur në moshën 77-vjeçare.

 

Ailes ka punuar si strateg i mediave për presidentët republikanë, Richard Nixon, Ronald Reagan dhe George H.W. Bush, përpara se të niste punën në Fox News më 1996.

Gruaja e tij, Elizabeth ka thënë në një deklaratë se Ailes ishte një patriot, i cili ishte thellësisht mirënjohës për mundësitë që i kishte dhënë shteti i tij.

Alies kishte dhënë dorëheqje nga Fox News në korrik të vitit 2016, pas disa akuzave për ngacimim seksuale.

Pak kohë pas dorëheqjes nga Fox, Ailes iu bashkua fushatës së kandidatit të atëhershëm për president, Donald Trump, me qëllim që ta ndihmonte atë të përgatitej për debatet televiziv.

Fjalët kyçe: FOX, Fox News

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble