“Vdes” formati MP3 – Lajmi.net
“Vdes” formati MP3
Autori: Lajmi.net Teknologji 10:33, 17 May 2017
Ata që janë rritur në vitet 90-të dhe 2000 e mbajnë mend shumë mirë formatin MP3.

Në këtë format duhej të shkarkohej dosja MP3 që të futeshin muzika të ndryshme, ndërsa tani zyrtarisht është mbyllur programi i saj i licencimit.

Megjithatë, dosjet që janë ruajtur në të nuk do të zhduken, por pajisjet e reja nuk do ta mbështesin më këtë format.

Tani me “vjekjen” e MP3, vendin e ti e ka zërë formati AAC që transmeton kualitet më të lartë./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: format, mp3

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bike Rivals