Vazhdon gjykimi për krimet në Srebrenicë – Lajmi.net
Vazhdon gjykimi për krimet në Srebrenicë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 9:46, 20 March 2017
Sot vazhdon gjykimi i tetë anëtarëve të Brigadës Speciale të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë të akuzuar për krime kundër civilëve në fshatin Kravicë afër Srebrenicës.

 

Gjykimi bëhet në Departamentin për Krime të Luftës të Gjykatës së Lartë në Beograd.

Të akuzuar janë: Nedeljka Milidragoviq, Aleksa Golijanin, Milivoje Batiniq, Aleksandra Daçeviq, Bora Miletiq, Jovana Petroviq, Dragomir Paroviq dhe Vidosava Vasiq, shkruan “Tanjug”, përcjell lajmi.net.

Fjalët kyçe: krimet serbe, Srebrenica

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush