Varfëri e skajshme në një familje 11 anëtarëshe në Gllogovicë, nuk kanë me çka të ushqehen – Lajmi.net
Varfëri e skajshme në një familje 11 anëtarëshe në Gllogovicë, nuk kanë me çka të ushqehen
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 14:42, 27 February 2018
Derisa temperaturat minus po mbretërojnë në vend, familja Bekteshi nuk kanë me çka të ngrohen dhe as çka të hanë.

Ismajl Bekteshi kryefamiljari i 11 anëtarëve, prej tyre 9-të fëmijë është duke u përballur me varfëri të skajshme derisa nga pamundësia e kujdesit po i ngordhin edhe delet të cilat i kishte si shpresë të vetme për të mbijetuar, shkruan lajmi.net

Vendi ku Ismajli po jeton me familjen e  tij është në Gllogovicë, komuna e Prishtinës.

Ndërsa për ta ndihmuar ky është numri i tij 044 345 818 dhe per informata shtesë mund të kontaktoni në 044 307 106 të cilët ua tregojnë vendndodhjen e saktë të zotit të shtëpisë/Lajmi.net/

28536128_10214123062382944_1509662732_n

28459139_10156142009629362_362462939_n 28313942_10156142009714362_1275331821_n 28459155_10156142009734362_533691430_n

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO