Van Dijk harroi se është lojtar i Liverpoolit, tentoi të futet në zhveshtoren e Southamptonit – Lajmi.net
Van Dijk harroi se është lojtar i Liverpoolit, tentoi të futet në zhveshtoren e Southamptonit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 21:53, 11 February 2018
Virgil van Dijk gjatë janarit u bë mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit, duke kaluar nga Southamptoni te Liverpooli për 75 milionë funte (84 milionë euro).

Vetëm dy muaj më vonë holandezi luajti ndaj ish-skuadrës së tij në stadiumin St Mary.

Qendërmbrojtësi bëri një gabim posa u fut në stadium me bashkëlojtarët e tij të Liverpoolit.

Teksa të gjithë ishin duke ecur drejt zhveshtorës për lojtarët mysafirë, Van Dijk, u ndal te ajo e ekipit vendas dhe tentoi ta hapë, por në fund kuptoi se ai ishte tani lojtar i Liverpoolit.

Këtë shprehi fatkeqësisht e kpën kamerat, por çdo gjë kaloi me të qeshura.

Liverpooli në fund fitoi me rezultat 2-0 dhe Van Dijk bëri një paraqitje të mirë në fazën mbrojtëse.

Golat u shënuan nga Roberto Firmino dhe Mohamed Salah. /Telegrafi/

Fjalët kyçe: Virgil van Dijk

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool