Valverde: Kam frikë nga këta futbollistë të Chelseas – Lajmi.net
Valverde: Kam frikë nga këta futbollistë të Chelseas
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 13:31, 12 December 2017
Ernesto Valverde ka kërkuar vëmendja nga ekipi i Barcelonës para dueleve me Chelsean.

Ernesto Valverde, ka folur për rivalët e ardhshëm duke veçuar Eden Hazardin dhe Alvaro Moratan si dy rreziqet kryesore për ekipin e tij në duelet e Ligës së Kampionëve.

“Taktikisht ata janë shumë të mirë ashtu edhe shumë fizik”.

“Me Moratan, ata kanë shpejtësi në sulm dhe Hazard është shumë i mirë mes vijave. Ata janë ekip i fortë”.

“Është short i vështirë për ne, por ne e kemi ditur se asgjë nuk po shkon lehtë sepse kishte ekipe të mira në short”.

“Chelsea është akmpion, por do të luaj me entuziazëm, sepse përkundër faktit që do të jetë vështirë, është shumë ndeshje e mirë për ne dhe mbështetësit tanë. në këtë aspekt, është e leht të motivohen lojtarët”, deklaroi Valverde.

Fjalët kyçe: . Barcelona, Ernesto Valverde

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bubble Trouble
  • Play Turbo Racing 3