Valdete Idrizi tregon se pse PDK-ja e zgjodhi atë që të kandidojë për Mitrovicën – Lajmi.net
Valdete Idrizi tregon se pse PDK-ja e zgjodhi atë që të kandidojë për Mitrovicën
Autori: Lajmi.net LajmePolitikëZgjedhjet Lokale 2017 13:54, 14 November 2017
Valdete Idrizi, kandidate e PDK-së për Mitrovicë
Valdete Idrizi, kandidate e PDK-së për Mitrovicë
Valdete Idrizi, kandidate për kryetare të Mitrovicës nga Partia Demokratike e Kosovës, ka shpalosur detaje interesante nga jeta e saj dhe pse PDK-ja e zgjodhi që të jetë pikërisht ajo kandidate për këtë komunë.

 

Idrizi e cila shkon në balotazh me Agim Bahtirin më 19 nëntor, ka rrëfyer rreth familjes së saj dhe jetës private, por edhe ndryshimit të jetës nga shoqëria civile në politikë.

Idrizi ka arritur të marrë 9 mijë e 013 vota apo 29,63%, kurse Bahtiri ka marrë 8 mijë e 222 vota apo 27,03%

Këto dhe shumë gjëra interesante rreth Valdete Idrizit mund t’i ndiqni në storien ditore të përgatitur nga Lajmi.net.

Fjalët kyçe: Mitrovica, pdk, Valdete Idrizi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master