Uthulla, soda, çorapet dhe produkte të tjera që mund të shpëtojnë jetën tuaj – Lajmi.net
Uthulla, soda, çorapet dhe produkte të tjera që mund të shpëtojnë jetën tuaj
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 13:09, 8 September 2017
Sa herë që dilni në natyrë ose keni probleme në shtëpi duhet të dini se si të mbroni veten. Ndonjëherë disa produkte që nuk ju shkonte mendja mund të shpëtojnë jetën tuaj.

E dini se për kë po flasim? Lexoni më poshtë:

Getat ju mbrojnë nga pickimet e insekteve.

Qeset e mbeturinave mund të përdoren edhe si veshje kundër shiut.

Soda e bukës mund të fikë zjarrin dhe mund ta përdorni si dezinfektues.

Uthulla heq aromën e keqe dhe ju qetëson dhembjet e djegieve.

Vendosni në një çorape disa shkopinj të thatë për të ndihmuar një njeri që po mbytet. Në kushte ekstreme mund të filtroni ujin me tampon.

Mund të ndizni zjarrin me patatina, pasi ato merrin flakë dhe më pas mund t’i shtoni benzinë.

Çamçakëzi ndihmon në heqjen e urisë. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Soda, Uthulla

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy