Uthulla natyrale e portokallit që shërben për çdo pastrim – Lajmi.net
Uthulla natyrale e portokallit që shërben për çdo pastrim
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 16:44, 28 December 2017
E kemi thënë disa herë tashmë që uthulla gjen përdorim të gjerë për pastrime të çdo lloji.

Receta që po ju japim më poshtë është fare e thjeshtë dhe, përveçse për të pastruar, do të ndihmojë ambientet e shtëpisë të mbajnë edhe aromë të mirë, pa përdorur kimikate.

Në një enë të madhe qelqi fusni lëkura portokalli (nese doni edhe 2-3 shkopinj kanelle) dhe mbusheni me uthull të bardhë.

Mbylleni dhe lëerei të pushojë për dy javë. Lëngun kalojeni në një enë, shishe plastike, me të cilën keni mundësi të spruconi dhe të pastroni të gjitha sipërfaqet e papastra në shtëpi.

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Bubble Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Stealth Sniper