Ushtrimet që ua lehtësojnë dhimbjet e shpinës (FOTO) – Lajmi.net
Ushtrimet që ua lehtësojnë dhimbjet e shpinës (FOTO)
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 21:26, 14 May 2018
Ne e kalojmë pjesën më të madhe të kohës duke qëndruar ulur – në punë, në makinë, në tren, në shtëpi ose gjatë kohës kur jemi duke ngrënë ose duke kaluar kohë me miqtë dhe familjen.

Dhimbja e krahut është diçka që pothuajse të gjithë e kanë përjetuar në një pikë ose në një tjetër, pavarësisht nga mosha, transmeton KK

Për fat të mirë, ka disa ushtrime që mund të ndihmojnë në parandalimin e dhimbjeve në pjesën e poshtme të shpinës, ose lehtësimin e simptomave nëse tashmë jeni duke i përjetuar ato.

Shikoni përmes fotografive më poshtë disa nga këto ushtrime që ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve të shpinës:

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO