Ushtaret ukrainase bëhen hit në internet (Foto) – Lajmi.net
Ushtaret ukrainase bëhen hit në internet (Foto)
Autori: Lajmi.net ArgëtimBotaFun 11:14, 18 March 2017
Këto fotografi shfaqin ushtaret e bukura që po e mbrojnë Ukrainën në krizën që është përhapur në lindje të vendit.

Ushtaret e kamofluara, që fotografuara me mitralozë dhe armë tjera, janë duke e mbrojtur atdheun e tyre pas një ndryshimi në ligj që ua mundësoi atyre të marrin armët në dorë.

Ato janë duke e mbrojtur Ukrainën pas aneksimit të gadishullit krimean dy vjet më parë,Express.

Moska i ka mbështetur separatistët pro-rusë që po luftojnë në lindje të Ukrainës.

3aeac59900000578-3989280-image-m-12-1480586596362_1480618115-2108895 3aeac59100000578-3989280-image-a-13-1480586755325_1480618114-7322884 3aeac58900000578-3989280-image-m-15-1480586904506_1480618113-6407403 3aeb540e00000578-0-image-a-31-1480587551867_1480618200-7038733

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO