Ushqimet që mund t’i hani çdo ditë pa iu shëndoshur – Lajmi.net
Ushqimet që mund t’i hani çdo ditë pa iu shëndoshur
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 3:04, 19 April 2017
Ka mjaft ushqime, të cilat pasi i hamë shpesh vërejmë ndryshime në trupin tonë, si përshembull disa kilogramë më shumë. Nga ana tjetër, ka edhe ushqime që janë shumë të varfra në kalori, yndyrna dhe karbohidrate, saqë edhe nëse i hamë shpesh, ato prapë nuk na shëndoshin. Mbase nuk janë të preferuarat tuaja dhe nuk kanë shijen më të mirë të mundshme, por ato janë të shëndetshme dhe me shumë pak kalori.

Mos prisni të gjeni në këtë listë tortë me çokollata dhe ëmbëlsira të kësaj natyre, ama pak çokollatë të zezë mund të ia lejoni vetes. Sipas dietologëve, ushqimet e mëposhtme, nëse nuk i shtoni kripë, sheqer dhe vaj, mund ti hani për disa ditë radhazi dhe do të shihni që masa juaj do të ketë ndryshuar për mirë. Hidhini një sy listës së ushqimeve që nuk iu shëndoshin:

 • Patate të ziera
 • Vezë të ziera
 • Tërshëre
 • Perime të ziera
 • Bishtajore
 • Mollë
 • Agrume
 • Peshk
 • Mish I bardhë
 • Djathë pa yndyrë
 • Perime të ziera
 • Kokoshka
Fjalët kyçe: pa u shëndoshur, Ushqime

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Urban Basketball
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Pro Kicker Frenzy
 • Play Bubble Trouble