Ushqimet perfekte për të djegur yndrynat – Lajmi.net
Ushqimet perfekte për të djegur yndrynat
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 19:59, 22 June 2018
Ata që luftojnë me mbipeshën dhe obezitetin janë të vetëdijshëm për rëndësinë e ushqimit në momentin e dobësimit.

Është e vërtetë që duhet një ekuilibër mes ushqimit dhe stilit të jetesës, por vaktet janë kryesoret. Sigurisht që nuk ka ndonjë ushqim “mrekullibërës” në gjendje të djegin yndyrnat e trupit, por “stimulojnë” metabolizmin për të lehtësuar këtë proces kompleks, transmeton Top Channel.

Thelbësore është të kuptoni se objektivi është arritja e një peshe të qëndrueshme, dieta duhet të jetë e ekuilibruar pa plane të rrepta ushqimore. Shihni për cilat ushqime bëhet fjalë!
Tershera
Farat Chia
Selinoja
Perimet
Molla jeshile
Grejpfruit

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO