Ushqim tradicional turk, i lehtë për përgatitje dhe shumë i shijshëm – Lajmi.net
Ushqim tradicional turk, i lehtë për përgatitje dhe shumë i shijshëm
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 10:00, 4 December 2017
Këtë ushqim mund ta gatuani duke i blerë gjërat e nevojshme në treg, ose edhe me pasta në shtëpi.

Nga të dyja mënyrat, ushqimi del shumë i shijshëm, transmeton lajmi.net

Është një ushqim tradicional i Turqisë dhe mund ta keni për mëngjes apo drekë, ose edhe në kohën e çajit.

Më e rëndësishmja është që ky ushqim është shumë i shëndetshëm.

Përbërësit:

Dy lugë vaj ulliri

Tri pjesë brumi

250 gr djathë feta

10-15 degë të majdanozit të freskët

Shikoni videon më poshtë për të parë hap pas hapi përgatitjen e tij. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2