USB-ja më e fuqishme në botë – Lajmi.net
USB-ja më e fuqishme në botë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 13:37, 12 January 2018
Çdo vit, kompanitë mundohen të “mbushin” me sa më shumë memorie në sa më pak hapësirë.

Fituesi i këtij viti është SanDisk, i cili paraqiti një miniaturë USB flash drive që ruan 1TB memorie.

SanDisk e realizoi atë me një flash shumë më të vogël, pak më të madh se një monedhë.

Çmimi potencial dhe data e nisjes për treg ende nuk është shpallur.

Supozohet të kushtojë rreth 500 dollarë./shekulli.com/

Fjalët kyçe: USB

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble