Urime ditëlindjen, Inter! – Lajmi.net
Urime ditëlindjen, Inter!
Autori: Lajmi.net Serie ASport 12:28, 9 March 2018
Inter sot feston përvjetorin e themelimit të klubit.

“Do të lindë këtu, në restorantin “Ora”, në vendtakimin e artistëve dhe do të jetë gjithmonë një skuadër me shumë talent. Kjo natë e shkëlqyer do t’u japë ngjyrat simboleve tona: të zezën dhe të kaltrën në sfondin e artë të yjeve. Do të quhet Internazionale, sepse ne jemi vëllezërit e botës.”

Nga ajo ditë, 8 mars 1908 kanë kaluar plot 110 vite.

Nga ajo ide, fryt i vizionit të së ardhmes të një pjese të ëndërrimtarëve disidentë, lindi një histori e re dhe unike. Një histori dashurie, pasioni, gëzimi dhe dhimbjeje. Me triumfe, rënie dhe ringritje. Më krenari, fisnikëri dhe snobizëm. Inter, gëzuar 110-vjetorin e themelimit!

Fjalët kyçe: Inter

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals
  • Play Stealth Sniper
  • Play Supercar Showdown