Unitedi i pafat, City fiton më në fund (VIDEO)

Manchester City është rikthyer te fitorja në Premierligë, ndërsa rivalët e tyre të Unitedit, nuk kanë arritur të marrin më shumë se një barazim në ‘Old Trafford’, ndaj Burnleyt.

29/10/2016 17:52

City pas tre ndeshjeve, ka gjetur fitoren duke mposhtur 0:4 në udhëtim Burnleyn.

Aguero me dy gola në pjesën e parë, dhe Gundogan po ashtu me dy gola në pjesën e dytë, shënuan në fitoren e Cityt.

Në ndeshjen tjetër të zhvilluar në këtë orar, Unitedi ka dominuar me lojë Burnlyen, por jo edhe me gola.

‘Djajtë e Kuq’ kanë shpërdoruar një mori rastesh, duke mos arritur të shënojnë golin që do t’ua dhuronte tre pikë.

Sergio Agüero Second Goal HD – West Brom 0… by hqfootball2016

Sergio Aguero Goal 0-1 WBA vs Manchester City by enjoylivehdi

Ander Herrera RED CARD – Man.Utd vs Burnley by enjoylivehdi

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6.