Ukraina “Perëndimore”
Autori: lajmi.net .tv 21:53, 19 janar, 2014
 • u9
  u9
 • ballina
  ballina
 • u1
  u1
 • u2
  u2
 • u10
  u10
 • u3
  u3
 • u4
  u4
 • u5
  u5
 • u6
  u6
 • u7
  u7
 • u8
  u8
 • u9
 • ballina
 • u1
 • u2
 • u10
 • u3
 • u4
 • u5
 • u6
 • u7
 • u8
Ukraina sot u përfshi në protestat më të mëdha pro-europiane ndaj të cilave policia u detyrua të përdorte forcën. Në shtetin që është aleati më i madh rus, u bart flamuri amerikan dhe u rrëzua një statujë e Leninit.

Bartën flamuj të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe rrëzuan statujën e simbolit të komunizmit, Leninit, në mes të Kievit. Ukraina sot u përfshi në protestat më të mëdha pro-europiane ndaj të cilave policia u detyrua të përdorte forcën. Mijëra protestues anti-qeveritarë u përleshen me policinë, trazira të cilat rezultuan me dhjetra të lënduar. Protestuesit që bartnin kapela të forta dhe maska gazi janë duke kundërshtuar legjislacionin e ri anti-europian. Në protesta ka marrë pjesë edhe lideri i opozitës, ish kampioni botëror i boksit, Vitali Klitchko. Edhe ai ka qenë pjesë e përleshjes me policinë. Presidenti i Ukrainës, Viktor Janukovich, është pajtuar që të ulet dhe të bisedojë me opozitën në përpjekje për t’i ndalur protestat. u1 u2 u10  u4 u7  u9
Fjalët kyçe: Ukraina
Komento
Emri
E-mail
Shkruaj komentin
Kodi i verifikimit

VËREJTJE!

Redaksia ndalon komentet ofenduese dhe ato që nxisin urrejtje. Komentet e postuara me anë të Facebook-ut janë përgjegjësi individuale e lexuesve, kurse komentet tjera do të shqyrtohen për aprovim.

Fotolajm

Tash për tash janë shokë!
 • Hunter, një tigër 7-javësh, mbase kur të rritet nuk do të shpreh gjithë këtë dashuri që ka ndaj qenushit 10-javësh, të quajtur Chelsea, por tash për tash e kalojnë ditën duke lozur bashkë në Kopshtin Zoologjik të Pretorias. The Telegraph

Social

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO

abonohuni TANI