UEFA tronditë Milanin – Lajmi.net
UEFA tronditë Milanin
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 16:48, 17 May 2018
.

Në pritje të ndeshjes së fundit të kampionatit, që mund t’i garantojë klubit të AC Milan vendin e gjashtë në Serie A dhe si rrjedhojë pjesëmarrjen në fazën me grupe të Europa League, por drejtuesit kuqezi i kanë sytë nga Nion, ku në javën e ardhshme pritet përgjigja e UEFA-s në lidhje me “fair play” financiar.

Kuqezinjtë presin një dënim dhe sipas “Gazetta dello Sport” gjithçka do të zgjidhet me një gjobë prej 15 deri në 20 milionë euro.

Pronari i klubit Yonghong Li do t’i kërkojë “Fininvest”, ish-pronarët e klubit, një pjesë të këtyre parave në bazë të marrëveshjes së bërë në ditën që u zyrtarizua shitja e AC Milan për rreth 700 milionë euro.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO