UEFA fillon hetimet për ndeshjen e Ligës së Kampionëve (FOTO) – Lajmi.net
UEFA fillon hetimet për ndeshjen e Ligës së Kampionëve (FOTO)
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 13:34, 13 September 2017
UEFA ka një lajm të keq për Celticun.

UEFA ka nisur procedurë disiplinore kundër Celticut pas hyrjes në fushë nga një tifoz gjatë ndeshjes kundër Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve.

Tifozi shkeli fushën në Parkhead në fund të pjesës së parë të ballafaqimit duke shkuar drejt sulmuesit të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, përcjell “lajmi.net”.

Celtic pësoi disfatë me rezultat të thellë 5:0 kurse tani mund të pësojë edhe një dënim nga UEFA pas lëshimit në çështjet e sigurisë për ndeshje. /Lajmi.net/


 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO